با آرایشگر مو بودن آشنا شوید – سالن زیبایی سی رخ

یک آرایشگر مو خدمات آرایشگاه کامل ، از جمله کوتاهی ، رنگ مو ، شامپو زدن ، سشوار زدن و حالت دادن به مو را ارائه می دهد. آنها در جریان آخرین روندهای مدل مو و مدل ها قرار می گیرند و توصیه می کنند که چه سبک و رنگی برای مشتری بهتر به نظر میرسد. سایر مسئولیت ها عبارتند از:

. استفاده و فروش محصولات مراقبت از مو
. ایجاد ارتباط با مشتری برای افزایش ماندگاری
. به طور فعالانه در جستجوی مشتری های جدید است
. مشغول آموزش مداوم برای حفظ دانش و پیشرفت
. ارائه خدمات برجسته به مشتری

آرایشگر مو

میانگین درآمد آرایشگر مو

حقوق نرخنامه آرایشگاه زنانه برای آرایشگران مو براساس تجربه و موقعیت جغرافیایی به طور قابل توجهی متفاوت است.

حقوق مشترک در آمریکا: 12.88 دلار در ساعت
برخی دیگر درآمدشان از 7.25 دلار تا 34.95 دلار در ساعت است.

در ایران نیز هیچ حداقل و حداکثری وجود ندارد.

نیازهای آرایشگر مو:

برای تبدیل شدن به یک آرایشگر حرفه ای مو ، نیازهای مختلفی وجود دارد ، از جمله:

تحصیلات آرایشگر مو:


بیشتر آرایشگاه ها به آرایشگرانی نیاز دارند که حداقل مدرک دیپلم متوسطه یا معادل آن را داشته باشند و یک برنامه آرایشی یا زیبایی را در یک مدرسه مورد تایید دولت انجام دهند. در دانشکده لوازم آرایشی ، دانش آموزان یاد می گیرند که موها را کوتاه کنند ، رنگ کنند و حالت دهند. دانش آموزان در دانشکده لوازم آرایشی و بهداشتی با کار با مشتریان واقعی و مستقیماً زیر نظر مربی آموزش عملی می بینند. آنها همچنین تئوری رنگ ، نحوه کوتاهی برای ساختار صورت مشتری ، نحوه استفاده از صورت ، فرم ناخن و انجام پدیکور و مانیکور را یاد می گیرند. این برنامه به طور معمول بین شش تا هجده ماه طول می کشد.

بعد از اینکه تحصیلات خود را در یک برنامه آرایشی به پایان رساندند ، می توانند مجوز را دنبال کنند. برخی ممکن است پس از کسب مجوز ، آموزش های تکمیلی و پیشرفته را در دانشکده زیبایی دنبال کنند. بسیاری از دانشکده های لوازم آرایشی و بهداشتی آموزش های پیشرفته ای را برای فرایندهایی مانند روشهای بافتن ، کوتاه کردن موهای فرفری یا انجام درمان های شیمیایی خاص ارائه می دهند.

اگر یک آرایشگر مو بخواهد یک سالن زیبایی یا آرایشگاه را به تنهایی افتتاح کند ، ممکن است مدرک دانشگاهی را در مدیریت بازرگانی یا بازاریابی دنبال کند. شما همچنین میتوانید مقاله بهترین آرایشگاه و سالن تخصصی خوب برای رنگ مو در مشهد را مطالعه کنید.

آموزش آرایشگر:


بعضی از ایالت ها به دانش آموزان اجازه می دهند تا از طریق دوره کارآموزی آموزش ببینند ، جایی که آنها توسط یک سبک دیگر نظارت می شوند. در طول دوره کارآموزی ، متخصصان زیبایی هنگام دریافت حقوق ، تکنیک های یک ظاهر طراحی را می آموزند. دوره های کارآموزی از یک تا چهار سال به طول می انجامد.

آرایشگران مو وقتی کار خود را با آرایشگاه آغاز می کنند ، اغلب در حین کار آموزش می بینند. در طول این آموزش ، آنها دستورالعمل هایی را درباره فرآیندهای خاصی که سالن ممکن است استفاده کند دریافت می کنند. همچنین ممکن است آنها یاد بگیرند که چگونه از سیستم زمان بندی استفاده کنند تا اطمینان حاصل شود که آنها تقویم دقیق ملاقات ها را حفظ می کنند.

گواهینامه های آرایشگران مو:


بسته به موقعیت جغرافیایی و خدماتی که قصد ارائه آن را دارید ، باید یکی از این مجوزها را بدست آورید:

آرایشگران مو باید در یک امتحان عملی که در آن موهای مانکن را کوتاه و اصلاح می کنند ، قبول شوند. آنها ممکن است از روش های درمانی شیمیایی استفاده کنند که باعث رنگ ، شل شدن یا فر دادن موها می شود و یا موها را می تراشد ، خشک می کند و حالت می دهد. آنها همچنین اقدامات ایمنی و بهداشتی محل کار را نشان می دهند.

مجوز آرایشی و بهداشتی:

این مجوز علاوه بر برش دادن و حالت دادن به مو ، شامل خدمات آرایشی و مراقبت از ناخن نیز می شود. داوطلبان برای این پروانه امتحان عملی می گیرند که برای واجد شرایط بودن به ساعت های بیشتری آموزش احتیاج دارد.
هر کشوربرای تعداد ساعات تجربه دانشجو برای گرفتن مجوز ، الزامات مختلفی دارد. این می تواند از هزار تا دوهزار ساعت تجربه عملی باشد.

مهارت های آرایشگر مو:


آرایشگران برای موفقیت در محیط سالن به چندین مهارت سخت و نرم نیاز دارند ، از جمله:

گوش دادن فعال:

این به توانایی تمرکز روی ارتباط کلامی اشاره دارد. این مهارت برای درک کامل نگرانی ها و درخواست های مشتری در هنگام مشاوره قبل از شروع هرگونه خدمات سالن ضروری است. گوش دادن فعال نه تنها شامل ارتباط کلامی بلکه نشانه های غیرکلامی همراه مانند زبان بدن و حالات صورت نیز می باشد.

خدمات مشتری:

سبک گراها معمولاً به تک تک مشتری ها خدمات ارائه می دهند ، بنابراین ضروری است که مهارت های خوبی در خدمات مشتری داشته باشند. این شامل توانایی گوش دادن به درخواستهای مشتری از نزدیک ، ارائه پیشنهادات و همیشه حرفه ای ماندن است. این همچنین شامل مهارت های مدیریت زمان برای حفظ یک برنامه دقیق است. خدمات به مشتری همچنین شامل آگاهی از محصولات و ارائه توصیه هایی به مشتریان مختلف است.

تفکر انتقادی آرایشگران مو:

مشتری ها اغلب به سراغ آرایشگران می روند تا در مورد اینکه کدام سبک و رنگ برای آنها بهتر است توصیه و راهنمایی کنند. آرایشگران مو برای ارزیابی گزینه های مختلف و انتخاب گزینه مورد علاقه مشتری بیشتر به مهارت های تفکر انتقادی قوی نیاز دارند.

استقامت فیزیکی:

این به توانایی اعمال انرژی برای مدت زمان طولانی اشاره دارد. کار در یک سالن نیاز به ساعات طولانی ایستادن و حفظ سطح بالای انرژی در طول شیفت کاری خود هنگام ارتباط با مشتری دارد. هرچه فرم بهتری داشته باشید ، از تجهیزات بیشتری برخوردار خواهید شد.

منبع: https://www.indeed.com/career-advice/careers/what-does-a-hair-stylist-do

آنچه دیگران بعد از خواندن این مطلب مطالعه میکنند: کاشت ناخن در مشهد

5/5 - (2 امتیاز)

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *